Voľby do Európskeho parlamentu a koho budem krúžkovať, časť 2.

Autor: Matej Galo | 8.5.2019 o 20:18 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  269x

Veľmi dobre viem, že ľudia sú mnohokrát nespokojní so spôsobom, akým EÚ ide, v súvislosti s postupmi EÚ v súvislosti so situáciou na Slovensku.

Mnoho ľudí sa takisto sťažuje, ale nerobia nič, aby niečo zmenili. Na Slovensku máte ako občan starší ako 18 rokov právo voliť v eurovoľbách. Hlasovanie znamená, že máte slovo, ktoré odovzdáte kandidátovi, ktorý vás bude zastupovať a prijímať určité iniciatívy. Nie každý sa volieb do EP zúčastňuje, hoci všetci občania by mali uplatňovať svoje právo voliť a byť vypočutí. Je to právo, privilégium a povinnosť hlasovať ako občan vašej krajiny a člen vašej komunity. Ľudia si môžu myslieť, že na ich hlase nezáleží, ale hlasy môžu formovať zahraničnú, hospodársku a sociálnu politiku, čo má priame dopady na životy práve občanov.

Žiaľbohu, existuje mnoho ľudí, ktorí sa rozhodli nehlasovať z viac-menej neakceptovateľných dôvodov. Účasť voličov v predošlých európskych voľbách na Slovensku bola neuveriteľne nízka. V tomto partikulárnom prípade sa môže odzrkadľovať aj fakt, že Slovensko doteraz nemalo atraktívnych kandidátov do EP.

Čo je rozdielom v tohtoročných voľbách

V tohtoročných voľbách máme definitívne lepší výber kandidátov, ako tomu bolo v predošlých voľbách. Teda aspoň s jasnou viditeľnosťou je v tohtoročných voľbách expert na zahraničnú politiku, ktorý má za sebou dlhoročnú prax v medzinárodnej oblasti ako takej.  Ako som už v mojom predchádzajúcom blogu avizoval, v dnešnom blogu vám poviem o mojom kandidátovi do EP. Jeho meno je Vladimír Bilčík.

Kto je Vladimír Bilčík

Vladimír Bilčík je vedúci výskumník programu Európske štúdiá. Študoval na Swarthmore College (B.A.), University of Oxford (M.Phil.) a na Katedre politológie FiF UK (PhD.) V SFPA (Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku) pôsobí od jesene 1999. Venuje sa európskej politike a zahraničnej politike Slovenskej republiky, fungovaniu rozšírenej EÚ a Východnému partnerstvu.

Prednáša o európskej integrácii a medzinárodných vzťahoch na Katedre politických vied, Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. V minulosti radil zástupcovi vlády SR v Konvente o budúcnosti Európy (2002 – 2003). Skúmal a publikoval o inštitúciách EÚ, brexite, krajinách strednej Európy a zahraničnej a bezpečnostnej politike EÚ. Jeho publikácie sa objavili v časopise Journal of Common Market Studies, Osteuropa, Slovenská zahraničnopolitická politika alebo Ročenka zahraničnej politiky Slovenskej republiky. Okrem akademického úsilia je politicky aktívny ako člen predstavenstva strany SPOLU – občianska demokracia na Slovensku, momentálne v koalícii Progresívne Slovensko a SPOLU občianska demokracia.

Čo to znamená

Jeho ciele sú zamerané výlučne na rast inteligencie na Slovensku. Teoreticky aj prakticky sa tu odzrkadľuje 20 rokov skúseností Vladimíra Bilčíka v oblasti medzinárodných vzťahov, vrátane formulovania funkčnosti Európskej únie so zreteľom na tvorenie prosperity slovenského štátu, s prihliadaním na konkrétny sektor. Jeho poznatky získané cieľavedomou činnosťou v tejto dôležitej oblasti sú kľúčovými prvkami pre dosahovanie cieľov, ktoré má Vladimír Bilčík ako kandidát za EU poslanca určené. Znamená to aj skutočnosť, že je kandidátom, ktorý ponúka skutočné znalosti a profesionalitu získané poctivým štúdiom a prácou v danom odbore, na rozdiel od mnoho iných kandidátov, ktorých kampane sú financované oligarchiou s cieľom dosadiť si svojich ľudí za účelom obohacovania sa. Aj v tomto je Vladimír Bilčík rozdielny. Počas jeho profesionálneho pôsobenia už viackrát dokázal, že nikdy nemal a nemá za sebou žiadne finančné skupiny alebo oligarchov, ktorým by voľačo dlhoval alebo pre nich pracoval. Je to kandidát, ktorý sa rokmi poctivo vypracoval a dnes si zaslúži, aby ľudia o ňom a jeho cieľoch vedeli.

Ciele Vladimíra Bilčíka

Vladimír Bilčík si stanovil ciele, ktoré budú mať pozitívny dopad pre Slovenskú republiku z dlhodobého uhla pohľadu. Jeho ciele sú zamerané na našich učiteľov, profesorov, žiakov a študentov. Inými slovami, školstvo a všetko, čo sa týka tohto kľúčového rezortu s cieľom rastu, digitalizácie a kompletnej modernizácie na omnoho vyššiu úroveň, ako je tomu dnes.

Konkrétnejšie o cieľoch Vladimíra Bilčíka ako európskeho poslanca vám poviem už budúci víkend.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.

Dobré ráno

Dobré ráno: Zvoliť generálneho prokurátora je len prvý krok

Vypočutia trvali 36 hodín, voľba mala byť už v tieto dni.


Už ste čítali?