Slovensko potrebuje kvalitnú európsku budúcnosť, preto volím Vlada Bilčíka

Autor: Matej Galo | 23.5.2019 o 13:04 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  235x

Voľby do EP začínajú dnes vo štvrtok hlasovaním vo Veľkej Británii a Holandsku. Na Slovensku sa uskutočnia dňa 25. mája a každý hlas má vplyv na zmenu. 

Je ťažké pochopiť, prečo by sa tí, ktorí chcú slobodne žiť, pracovať, cestovať, podnikať a celkovo mať viacej otvorených možností v rámci medzinárodnej úrovne, prikláňali k ich limitovaniu, a to spôsobom hlasovania proti svojim najlepším záujmom. Inými slovami, krúžkovaním euroskeptikov.

Neexistuje žiadna ideológia, ktorá by dokázala euroskeptické zlúčeniny postaviť do pozície priateľa slobodnej a prospešnej budúcnosti Slovenska a jeho občanov. Žiaľbohu, mnohí slepo veria prehnaným a nereálnym sľubom xenofóbnych predstaviteľov, ktorých vízie sú doslova nereálne. Sú to politickí analfabeti, ktorí sa hrdo pasujú do pozície zničenia toho, čo nám už desaťročia garantuje mier. Realitou je, že títo takzvaní izolátori nikdy nezažili vojnu, skutočnú hospodársku krízu alebo čokoľvek, čomu aj vďaka dnešnej EÚ nemusíme čeliť. Je doslova hanbou, že si tieto riziká neuvedomujú. Hlas pre takéto skupiny nebude znamenať nič iné ako vztýčený prostredník samým sebe. Aj tieto voľby odzrkadlia, ako dobre bude Slovensko držať krok v dobiehaní vyššej životnej úrovne. Treba byť však opatrní pri krúžkovaní a skutočne si rozmyslieť, čo je pre nás prioritne podstatné. Pre naše rodiny, pre budúcnosť ďalších generácií. Pretože keď väčšina stratí prvky slobody a možnosti, ktoré sú dnes v EÚ samozrejmosťou, už bude neskoro.

Preto krúžkujem Vladimíra Bilčíka, kandidáta koalície Progresívne Slovensko a SPOLU, ktorý je ďalšou garanciou k zmierneniu potenciálne najväčšieho aktu ekonomickej deštrukcie Slovenskej republiky.

Potreba inkluzívnej súčasti Slovenska v silnej a zjednotenej EÚ je väčšia ako kedykoľvek predtým. S vyhliadkou na vzostup Slovenska je vyhnutie sa euroskeptikom jediný spôsob, ako zabezpečiť stabilnú väčšinu v EÚ parlamente, ktorá bude vytvárať trvalý rast životnej úrovne v našej krajine.

Priorita číslo 1. Vlada Bilčíka je slovenské školstvo, ktoré v rámci kvality a modernizácie neskutočne zaostáva. Vzdelávanie nesie najväčší význam vo všetkých vekových kategóriách, pretože funguje ako motor rozvoja, pokroku a prosperity každého národa. Mnohé rozvinuté krajiny na celom svete si bezpochyby dokážu urobiť svoju značku vzdelávacími prostriedkami. Akými značkami disponuje Slovensko? Odpoveď na túto otázku má negatívny charakter. Avšak máme stále šancu, aby sme tento negatívny fakt odstránili raz a navždy. EÚ nám ponúka široký rad možností, ako môžeme nášmu školstvu a  celej našej krajine pomôcť. Verte, euroskeptici sa tejto šance nechytia a Slovensku definitívne nepomôžu. Nepomôžu ani v školstve, ani v zdravotníctve, ani v ničom ostatnom, čo je pre nás životne dôležité. Všetko, čoho sa pri euroskeptikoch dočkáte, budú invektívy a vnútropolitický chaos s cieľom trieštiť možnosti, ktoré má dnes Slovensko k dispozícii. Je potrebné, aby sme mali v EÚ parlamente takých zástupcov, akým je práve Vlado Bilčík. Bude to zástupca, ktorý je schopný využiť svoje skúsenosti s cieľom zlepšiť vzdelávací sektor, čo môže mať výlučne pozitívne dopady pre náš národ, a to z krátkodobého a aj z dlhodobého hľadiska. Je potrebné si uvedomiť, že cesta nie je izolácia, pretože izolácia znamená zastavenie pokroku a rozvoja. Vladimír Bilčík ponúka skutočné hodnoty. Hodnoty, z ktorých môžeme ťažiť my a ďalšie budúce generácie. Áno, aj EÚ má chyby a diery, ktoré treba zaplátať a profesionáli musia brať zdravú kritiku profesionálne. Aj preto chcem, aby v ďalších kľúčových oblastiach, ktoré náležia europoslancom, bol môj hlas zastúpený človekom, ktorý vie rozhodovať v prospech našej krajiny, a to čo najlepšie. Europoslanci majú v rukách formulovanie stavu a chodu svojich krajín, rozhodujú o ročnom pláne výdavkov vo výške 140 miliárd EUR, európskych právnych predpisoch, bankových bonusoch, tokoch elektriny až po emisie automobilov a mnohom ďalšom. V takýchto otázkach nás môžu zastupovať len zodpovední ľudia.

Na budúcnosti Slovenska mi veľmi záleží a osud našej krajiny mi nie je ukradnutý. Nikdy nechcem byť izolovaný, nechcem cestovať v oblasti Európy na vízové povolenia, nechcem, aby sme platili clá za tovar, ktorý vyvážame, nechcem, aby študenti nemohli študovať na európskych školách a želám si, aby sme sa nikdy nedožili vojenského konfliktu. A preto v eurovoľbách volím PS a SPOLU, Vladimíra Bilčíka, číslo 2., ktorý predstavuje posilnenie týchto garancií.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.

Dobré ráno

Dobré ráno: Zvoliť generálneho prokurátora je len prvý krok

Vypočutia trvali 36 hodín, voľba mala byť už v tieto dni.


Už ste čítali?