NAJLEPŠÍ VOLEBNÝ PROGRAM V HISTÓRII SLOVENSKA

Autor: Matej Galo | 26.2.2020 o 13:07 | (upravené 27.2.2020 o 13:16) Karma článku: 1,05 | Prečítané:  161x

Strana Sloboda a Solidarita je skúsená politická strana odborníkov, ktorá hovorí ľuďom pravdu a má historicky najlepší a neporaziteľný program na celej politickej scéne. 

V posledných voľbách získali 12.1% a 21 parlamentných kresiel. V politike a momentálne v opozícii stále zohrávajú dôležitú úlohu. Ešte väčšiu úlohu budú zohrávať pri formulovaní potenciálnej pravicovej vlády, kde je jasné, že bez SaS pravicová vláda nevznikne.

Sloboda a Solidarita bola v rokoch 2010 až 2012 v koaličnej vláde. Povedali však, že nedopustia, aby Slováci splácali dlhy za Grécko a aby sa Slovensko zadlžovalo.

Tu je to, čo potrebujete vedieť pred tým, ako odovzdáte 29. februára niekomu svoj hlas.

Kto je líder SaS?

Líder SaS je vysoko uznávaný ekonóm Richard Sulík.

Koľko miest získala SaS v posledných voľbách?

SaS získala 21 kresiel v posledných voľbách, ktoré sa konali v roku 2016 a počas posledných štyroch rokov bola skutočnou opozíciou voči zlodejom.

Aká je politika strany SaS?

Strana SaS má 1144 konkrétnych opatrení a preto použijem 4 najhlavnejšie body, v každej z najdôležitejších sekcií:

Financie

- Zabezpečíme, aby analytici z Útvaru hodnoty za peniaze mali prístup k dátam od jednotlivých rezortov a mohli dôsledne kontrolovať efektívnosť verejných financií.
- Rozdelenie zdrojov do rozpočtových kapitol bude musieť reflektovať výsledky analýz Útvaru hodnoty za peniaze
Po rezortoch budeme vyžadovať zhodnotiť výdavky bez zmeny politík (NPC), zo zahrnutými legislatívnymi zmenami na ďalšie obdobie (PC), a opatreniami Hodnoty za peniaze, jednak hodnotové opatrenia, ktoré majú prinášať v budúcnosti hodnotu, a jednak úsporné opatrenia.
- Budeme bojovať proti podvodom na DPH
implementujeme model prenesenej daňovej povinnosti (reversed charge). Silný mandát a zodpovednosť prezidenta Finančnej správy a lepšie motivovaní referenti (napr. percentom zo „zachránených” daní).
- Zrušíme poskytovanie investičných stimulov súkromným firmám, pretože sú nespravodlivé voči tým, ktorí ich nedostanú. Výnimku si vieme predstaviť len v prípade veľkých investícií a v chudobných (najmenej rozvinutých) okresoch.

Školstvo

Navrhujeme zvýšenie mzdy začínajúcich učiteľov na výšku priemernej mzdy v hospodárstve za rok 2018 (1 013 eur) a zachovanie mzdových rozdielov medzi 6. až 9. platovou tarifou.
- Počas nasledujúceho obdobia navrhneme, aby základný nástupný plat učiteľa dosahoval výšku priemernej mzdy za posledné dostupné obdobie.
- Presadíme otvorenie trhu s učebnicami
Prvým krokom bude novelizácia zákona č. 597/2003 Z. z., čím umožníme školám slobodne sa rozhodnúť, ktoré učebnice budú využívať.
- Pri prideľovaní doložky schválenej ministerstvom školstva bude povinnosť dodať učebnicu aj v digitálnej forme, čím podporíme tvorbu elektronických verzií učebníc. Školy sa budú rozhodovať, aký formát učebníc budú pri výučbe uprednostňovať. Sfunkčníme a zaplníme obsahom digitálne úložisko učebných materiálov a umožníme učiteľom prispievať doň vlastnými materiálmi po schválení ŠPÚ.

Verejná správa

- Budeme efektívne realizovať informatizáciu verejnej správy a spoločnosti. Zrušíme nadbytočné a nefunkčné informačné systémy orgánov verejnej správy.
- Znížime počet okresných úradov
- Integrujeme najčastejšie využívané služby do klientskych centier (Sociálna poisťovňa, úrady práce, daňové úrady atď.).
- Strana Zrušíme zabezpečovanie obslužných činností v štátnych organizáciách a sústredíme ich do centier podpory.

Spravodlivosť

- Zriadime kriminálny úrad Zboru väzenskej a justičnej stráže ako orgán špecializovaný na vyšetrovanie korupcie a iných trestných činov v oblasti justície. Tento úrad bude pre potreby trestného konania policajným orgánom.
- Zlyhanie v zabezpečení zjednocujúcej judikatúry Najvyšším súdom tam, kde je to zákonom požadované, sa povinne musí stať disciplinárnym previnením.
- Zabezpečíme povinné elektronické, plne automatizované protokolovanie priebehu súdnych pojednávaní 
Dnes totiž ešte stále často priebeh pojednávaní zapisuje zapisovateľka, sudca jej text diktuje a všetko sa zároveň aj nahráva a v prípade rozporu platí nahrávka. Podľa technických možností sa bude preto vyhotovovať len nahrávka a z nej sa spraví automatický zápis pomocou špeciálneho softvéru.
- Výkon kompetencií prokuratúry v netrestných veciach prenesieme na špecializovaný úrad oprávnený na zastupovanie majetkových záujmov štátu.

Hospodárstvo

- Umožníme znížiť základ dane o pokuty, ktoré boli vyrubené v rámci podnikateľskej činnosti.
- Skrátime možnosť zadržiavať DPH na maximálne 4 mesiace v dôsledku prebiehajúcej daňovej kontroly.
- Zavedieme pokuty pre štátnu správu pre prípad nedodržania lehoty.
- Sociálna poisťovňa nebude môcť počas kontroly podnikateľa vyžadovať predloženie dokumentov, ktorými sama disponuje a ktoré si vie sama zistiť.

Všetko ostatné v súvislosti s programom je na https://www.sas.sk

Žil som 13 rokov v Londýne, odkiaľ som sa pred rokom vrátil späť na Slovensko. Špecializujem sa na medzinárodné obchodné právo a kandidujem za poslanca do NR SR, za stranu Sloboda a Solidarita, z čísla 115. Spravme konečne Slovensko lepším.

Volíte odbornosť - volíte správne. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.

Dobré ráno

Dobré ráno: Zvoliť generálneho prokurátora je len prvý krok

Vypočutia trvali 36 hodín, voľba mala byť už v tieto dni.


Už ste čítali?